Quiz gospodarka leśna

1. Jaki procent powierzchni Polski zajmują lasy?

2. Jaki gatunek drzew dominuje w polskich lasach?

3. Jaki procent powierzchni Polski zajmują Parki Narodowe?

4. Niektóre gatunki ptaków są wyjątkowo wrażliwe na ingerencję ludzi, dlatego by je chronić, wytycza się strefy ochronne wokół ich gniazd. Jaki gatunek ptaka wymaga w Polsce tej formy ochrony?

5. Specjalne certyfikaty zapewniają pochodzenie drewna z lasów, zarządzanych w sposób zrównoważony. Przykładem takiego certyfikatu jest FSC®. Na jakim obszarze globu obowiązuje?

Każdą z powyższych zgód można wycofać w dowolnym momencie, kontaktując się z Administratorem na adres e-mail kontakt@wwf.pl . Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja WWF Polska, ul. Usypiskowa 11, 02-386 Warszawa, kontakt@wwf.pl . Podane przez Panią/Pana dane osobowe będziemy przetwarzać w celu informowania o kampaniach, projektach i zbieraniu funduszy przez Fundację WWF Polska. W zakresie jakiego nie dotyczą ww. zgody, podstawą prawną przetwarzania danych przez Administratora jest jego uzasadniony interes polegający na kierowaniu komunikacji marketingowej do osób, które ją zamówiły, oraz do swoich sympatyków.

Więcej o tym, jak przetwarzamy Twoje dane, przeczytasz Polityce prywatności Fundacji WWF Polska.

LICZBA POPRAWNYCH ODPOWIEDZI: /